KOSZYK JEST
PUSTY

Rojnik w naszym ogrodzie.

gru16

Rojnik w naszym ogrodzie.

"W przeszłości sadzony na dachach jako magiczny środek na odstraszenie złych mocy, dzisiaj znalazł swoje miejsce zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie"

 

   Na balkonie, tarasie oraz w ogrodzie istnieje wiele wymarzonych stanowisk pod uprawę tych wspaniałych roślin. Wywodzi się z górzystych terenów środkowej i południowej Europy, dlatego też jego naturalnym środowiskiem to jałowe i kamieniste podłoże. Z powodzeniem można go sadzić w skalnym ogrodzie i w obrębie murku otaczającego dom. Sprawdza się nie tylko jako gatunek uzupełniający, lecz z dużym powodzeniem jako soliter. Zajmując silną pozycję jako roślina doniczkowa oraz w nasadzeniach skrzynkowych.

   Rojnik najlepiej rośnie w przepuszczalnym podłożu, będącym mieszaniną ziemi ogrodowej i piasku. Nie toleruje nadmiernej wilgotności gleby, dlatego warto w pojemnikach zastosować drenaż.

   Rojnik jest bardzo odporny na suszę. W ich mięsistych liściach jest magazynowana duża ilość płynów, co pozwala im przetrwać kilka tygodni bez kropli wody. Natomiast nadmiar składników odżywczych skutkuje utratą naturalnych cech wzrostu powodując wybujałe rozrastanie.

   Rojnik jest rośliną o zwartej budowie. Liście mają kulisty lub rozetowy kształt o rozmiarach średnicy od 0,5 cm do 6 cm. O dużej gamie barw od szarozielonego i zielonego, przez czerwień do purpury. Ciekawostką jest że z biegiem lat zmieniają one odcienie, prezentując się w nowych odsłonach kolorystycznych.

   Napewno stanowią gatunek przewodni na skalniakach, prezentując nieprzeciętne walory ozdobne w tych aranżacjach, jak i w pojemnikach ogrodowych. Prezentując doskonałość natury.

gru  16
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl