KOSZYK JEST
PUSTY

Drzewa oczyszczające powietrze.

sty28

Drzewa oczyszczające powietrze.

   Drzewa i krzewy pomimo doznań estetycznych, owoców i zwiększaniu wilgotności powietrza. Mogą nas uchronić przed groźnymi drobnoustrojami oraz skutecznie obniżyć napięcie elektryczne w powietrzu.

Fitoncyda jest naturalną substancją bakteriobójczą i lotne olejki eteryczne, które są wydzielane przedewszystkim przez drzewa. Podczas ciepłych i słonecznych dni wydostają przez komórki roślin na zewnątrz i następnie niszczą wszelkie bakterie i wirusy chorobotwórcze.

Dlatego otoczenie wokół drzew jest tak zbawienne dla naszego zdrowia. Powietrze w pobliżu drzew i krzewów jest czystsze od miejsc pozbawionych zadrzewienia.

 Szczególnie pozytywne działanie wykazują drzewa i krzewy iglaste m.in. sosna i jałowiec pospolity. Natomiast liściaste to wszystkie gatunki klonu, lipa, dąb, głóg, jarzębina, dereń, brzoza, wierzba, robinia akacjowa, róża i bez. Obcowanie w pobliżu tych gatunków powoduje blokowanie aktywności drobnoustrojów chorobotwórczych naszych dróg oddechowych.

Dodatkowo wpływają na ujemną jonizację powietrza obniżając dodatnie wartości potencjału powietrza. Prowadząc do poprawy samopoczucia obniżając poziom stresu a jednocześnie zwiększając odporność ludzi na różnego rodzaju schorzenia.

 

 

 

sty  28
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl